Aktywny udział w Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym

Relacje na YouTube z Retro Motor Show
8 listopada, 2016
Stary problem – nowa recepta?
30 stycznia, 2017

Po udanym uczestnictwie w targach Retro Motor Show, przyszedł czas na nowe wyzwania. W AżDoZet spoglądamy na mnożące się innowacje i nowe przedsięwzięcia w sektorze prywatnym i publicznym, które są rozpoczynane w regionie Wielkopolski. To dlatego zdecydowaliśmy się na udział w Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym. Wydarzenie odbywa się dziś, od godziny 10:00 w IBB Andersia Hotel w Poznaniu, Pl. Andersa 3, piętro I, w sali “Barcelona”.

W trosce o młodych przedsiębiorców

Jak donosi Głos Wielkopolski:

Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć, czy jest możliwe połączenie oczekiwań absolwentów, których interesują godne zarobki, możliwości rozwoju i stabilność zatrudnienia z możliwościami, jakie mają sami pracodawcy. Podczas kongresu poruszony będzie też temat wsparcia od władz państwowych i samorządowych w zakresie realizacji określonych potrzeb i specjalizacji absolwentom szkół i uczelni. Postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie, co zrobić, by zatrzymać młodych, zdolnych na regionalnym rynku pracy i jakie programy wsparcia oferuje miasto, by zatrzymać młodych w Wielkopolsce.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl

Słuchając ekspertów

Podczas kongresu odbędą się prelekcje wielu zaproszonych gości – przedstawicieli wielkopolskiego biznesu, instytucji państwowych i samorządowych, ale także interesujące dyskusje panelowe prowadzone przez uznanych ekspertów. Postaramy się spojrzeć na wielkopolski biznes i jego otoczenie z różnych perspektyw. Odpowiemy na nurtujące Państwa pytania i wskażemy stosowne rozwiązania. Na zakończenie wyłonimy zwycięzców organizowanego od kilku lat przez Głos Wielkopolski plebiscytu Dobre Wielkopolskie, promującego zarówno marki, jak i firmy z regionu Wielkopolski.

Adam Trybusz, Kanclerz Loży Wielkopolskiej, Wiceprezes Zarządu Business Centre Club

Program Kongresu

BLOK I. Co „boli” przedsiębiorców? – Wielkopolska „dzisiaj i jutro”

Godz. 10.00 – 10.10 – Powitanie i przedstawienie prelegentów oraz uczestników paneli dyskusyjnych

Godz. 10.10 – 10.30 – Prelekcja: Rynek pracy – oczekiwania przedsiębiorców, a wsparcie władz, rola organizacji gospodarczych i związków Pracodawców.

Godz. 10.30 – 10.50 – Prelekcja:  Kapitał ludzki w rozwoju wielkopolskiej gospodarki – jak zatrzymać absolwentów na regionalnym rynku pracy?

Godz. 10.50 – 11.10 – Prelekcja: Wielkopolska infrastruktura – zasoby infrastrukturalne vs. potrzeby biznesu, rozwój infrastrukturalny w regionie wielkopolskim.

Godz. 11.10 – 11.30 – Prelekcja: Inwestycje – polityka władz państwowych i regionalnych w tworzeniu klimatu inwestycyjnego i przyciąganiu inwestorów.

Godz. 11.30 – 12.00PANEL DYSKUSYJNY: Rola przedsiębiorców w kształtowaniu rynku pracy i tworzeniu miejsc pracy dla absolwentów

Godz. 12.00 – 12.20 – Przerwa kawowa

BLOK II. Wielkopolska w pogoni za innowacjami

Godz. 12.20 – 12.40 – Prelekcja: Wielkopolska polityka innowacyjna – przedsiębiorcy, a wsparcie instytucji państwowych, założenia i koncepcje polityki innowacyjnej regionu, modele rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o innowacje, Regionalna Strategia Innowacji dla Wielkopolski – najbliższa perspektywa.

Godz. 12.40 – 13.00 – Prelekcja: Współpraca nauki i biznesu – „mała ustawa o innowacyjności”, badania & rozwój – szanse na rozwój przedsiębiorstw.

Godz. 13.00 – 13.20 – Prelekcja: Jak zostać liderem?

Godz. 13.20 – 13.50PANEL DYSKUSYJNY: Wielkopolska w pogoni za innowacjami – Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, szanse i zagrożenia

Godz. 13.50 – 14.20 – przerwa kawowa

BLOK III. Wielkopolska gospodarka na mapie Polski – perspektywy rozwoju

Godz. 14.20 – 14.50 – Prelekcja: Znaczenie wielkopolskich regionów w kształtowaniu ustroju gospodarczego Wielkopolski.

Godz. 14.50 – 15.20 – Prelekcja: Rola wielkopolskiego biznesu i jego udział w rządowym Planie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Godz. 15.20 – 15.40PANEL DYSKUSYJNY: Przedsiębiorcy, a Ministerstwo Rozwoju – wzajemne oczekiwania?

Godz. 15.40 – 16.00 – Finał plebiscytu Głosu Wielkopolskiego „Nasze, Dobre, Wielkopolskie”

Godz. 16.00 – 16.10 – Zakończenie kongresu wraz z podsumowaniem

Godz. 16.15 – Poczęstunek, rozmowy kuluarowe