Uwaga, od 1 stycznia 2021 mniej czasu na rejestrację pojazdu!

Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu? Załatwimy dla Ciebie identyfikator parkingowy!
13 stycznia, 2021

Przypominamy: od 1 stycznia 2021 wraca “zwykły” tryb rejestracji pojazdów. Oznacza to powrót do 30-dniowego limitu na poinformowanie urzędu o nabyciu, zbyciu czy zarejestrowaniu pojazdu. Za niedotrzymanie terminu grożą wysokie kary. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Jeszcze do 31 grudnia 2020 roku właściciela obowiązywał termin 180-ciu dni. To się zmieniło. Na dzień dzisiejszy obowiązuje już powrót do unijnego limitu 30 dni na zarejestrowanie pojazdu. Ale uwaga, właściciela który zakupił pojazd jeszcze przed 31 grudnia 2020 obowiązuje termin 180-dniowy.

Informujemy: przepis ten ma zastosowanie dla pojazdów zakupionych w kraju, jak i za granicą. W szczególności zwrócić uwagę należy na pojazdy sprowadzane z Unii Europejskiej, które trzeba zarejestrować w terminie 30 dni od sprowadzenia pojazdu do Polski.

Pojazdy zakupione, zarejestrowane w kraju? Powinniśmy dokonać zgłoszenia zbycia, przerejestrowania bądź nabycia, wyrejestrowania w ciągu 30 dni od daty zakupu.

Wysokie kary za niedotrzymanie terminu

Za niedotrzymanie terminu grożą wysokie kary – nawet 1000 zł. Tak wysoka kwota opłaty karnej jest związana z chęcią uporządkowania danych gromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Na razie nic nie wskazuje, aby wysokość tej kwoty uległa zmniejszeniu w najbliższej przyszłości. Urząd ma 5 lat na weryfikację czy termin został dotrzymany.

Mało czasu? Warto skorzystać z pośrednictwa AżDoZet!

Skrócenie terminu o 150 dni wiąże się z nieprzyjemnościami, których mogą Państwo uniknąć. W szczególności mowa tu o wydłużonych kolejkach do Urzędów Komunikacji, które w związku ze skróceniem terminu rejestracji mogą przeżywać oblężenie.

Polecamy skorzystać z naszych usług – upoważniając nas do pośredniczenia w rejestracji Waszego pojazdu niejako pozbywacie się Państwo problemu. Dopełnimy bowiem wszelkich formalności i zarejestrujemy pojazd – za Was!